Witamy w naszej międzynarodowej kancelarii prawnej

Butikowa międzynarodowa Kancelaria Adwokacka Adwokat Anny Matelskiej działa w kluczowych obszarach prawa korporacyjnego, cywilnego i karnego. W ten sposób możesz pokonać każde wyzwanie prawne dzięki odpowiedniej reprezentacji.O mnie

Kancelaria Adwokacka Anna Matelska posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu Klientów przed sądami i trybunałami na terenie całej Europy.

Wieloletnie doświadczenie adwokatów współpracujących z Kancelarią będących wybitnymi specjalistami w swoich dziedzinach, gwarantuje profesjonalne i rzetelne usługi prawne.

Czy wiesz, że...

 • Bardzo ważnym atutem naszej działalności jest fakt, iż Klienci Naszej Kancelarii mają stały i bezpośredni kontakt z polskim prawnikiem na każdym etapie prowadzenia ich sprawy.
 • Nasi adwokaci na terenie Wielkiej Brytanii nadzorowani są przez Solicitors Regulation Authority (SRA), co zapewnia wysoki standard usług prawnych oraz przestrzeganie Kodeksu Etyki Zawodowej.

Najczęstsze problemy klientów


1Brak zdolności finansowej

Kiedy mogę ogłosić upadłość?

Czym się różni upadłość od bankructwa?

Jakie są konekwencje prawne w przypadku ogłoszenia upadłości lub bankructwa?

2Odzyskanie pieniędzy

Ktoś nie chce ci oddać pieniędzy pożyczonych bez umowy?

Wygrałem sprawę sądową przeciwko komuś, kto jest winien mi pieniądze. Przed zaplata, osoba ta wyjechała za granicą. Czy mogę uzyskać pomoc i skutecznie odzyskać pieniądze?

3Niedotrzymanie umowy

Mój dostawca odmówił wydania towaru pomimo dokonanej płatności. Czy mogę uzyskać pomoc w przypadku złamania zawartych umów prawnych?

Skutki niedotrzymania terminów przez kontrahenta – czy to znaczy że umowa nie jest już ważna?

4Rozstanie i dzieci

Chcę opuścić mojego partnera i zabrać dzieci za granicę. Czy mogę to zrobić bez zgody sadu?

Jak upewnić się, że mogę otrzymać alimenty od mojego partnera w przypadku jeśli on wyjechał do innego kraju?

5Podział majątku

Jak mogę podzielić swój majątek w czasie trwania rozwodu czy po rozwodzie (nieruchomości, oszczędności i akcje) ? Umownie lub w sądzie?

Czy należy mi się coś jak jestem w konkubinacie?

6Praca i imigracja
Prowadzę działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii i chcę zatrudnić wykwalifikowanych pracowników z Rosji i Ameryki. Czy jest to możliwe?
7Areszt i ekstradycja

Wyjechałem, z Polski kilka lat temu mając wyrok orzekający karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania, a obecnie bez mojej wiedzy zostało zarządzone wykonanie kary.

Zostałem aresztowany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA). Dzisiaj, za granicą prowadzę ustabilizowany tryb życia, mam rodzinę, dwójkę dzieci, pracę, firmę, kredyt, mieszkanie.

Czy może mi ktoś pomóc osiągnąć kompromis z prokuratorem lub sądem w kraju wydającym ENA oraz odwołać ENA w kraju aresztowania? Przedawnienie ścigania, Wyrok łączny, odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności, przesłuchanie przez konsula - czy można jeszcze coś zrobić w moim przypadku?

Czy osoby poszukiwane ENA mogą być także deportowane do Polski? Czy będę miał zakaz wjazdu po odbyciu wyroku?

Czasami warto zadać sobie pytanie: czy lepiej zacząć samemu porządkować swoje zagmatwane życie, czy też może czekać na to, co zrobią z nim inni? Skuteczne działanie w Polsce bardzo często pozwala na odwołanie Europejskiego Nakazu Aresztowania jeszcze przed zakończeniem procesu ekstradycyjnego w kraju, w którym przebywa poszukiwany.

8Zatrudnienie obcokrajowca

Otwarłem firmę w Wielkiej Brytanii i chcą sprowadzić rodzinę z Rosji. W jaki sposób mogę to zrobić?

Zasady, formalności, opłaty, zezwolenie na pracę

9Służby celne - UKBA

Mój pracownik jechał do Wielkiej Brytanii i służby celne (UKBA) zatrzymały nasz pojazd i towar. Samochód jest jeszcze w leasingu... Czy mogę nadal zapłacić podatek celny i jak odzyskać towar ? Czy mogę wszystko odzyskać? Ile to potrwa?

Postępowanie odwoławcze jest długotrwałe, a szansa na odzyskanie towaru i pojazdu zależy od danego przypadku...

Kancelaria współpracuje z najlepszymi

Klienci o nas

Zadowolenie naszych klientów, jest dla nas priorytetową sprawą. Dlatego pozytywne opinie, są dla nas najważniejsze
 • Sebastian W.
  Z pełnym przekonaniem rekomenduje Mecenas Anne Matelska jako kompetentna, solidna i odpowiedzialna osobę i z pełną odpowiedzialnością mogę ja polecić jako doskonałego adwokata. W mojej sprawie Pani Anna Matelska zareagowała szybko i efektywnie już na etapie przesłuchania na policji; sprawnie pomagając udowodnić moja niewinność a tym samym ochraniając mnie przed długoletnim wiezieniem  w Anglii. Jestem Pani bardzo wdzięczny za pomoc
  Sebastian W.
 • Rafał L.
  Wszystkim poszukującym rzetelnej, profesjonalnej i szczerej pomocy prawnej z czystym sercem polecam usługi Pani Anny Matelskiej. Gotowość do działania, punktualność, stały kontakt telefoniczny i mailowy, rzetelne przedstawienie sprawy i wieloletnie doświadczenie, jak rownież współpraca z najlepszymi barristerami to atuty dzięki którym tak ciężka i długa sprawa została WYGRANA. Razem utarliśmy nosa dla UKBiA i mogę teraz cieszyć się wolnością z rodzina za co szczerze jeszcze raz bardzo dziękuje.
  Rafał L.
 • Z całego serca dziękuje Pani Mec Annie Matelskiej za pomoc i opiekę prawną w mojej trudnej sprawie. Pani Anna jako mój obrońca z urzędu przed Sadem Koronnym w Londynie, pomogła mi uniknąć surowej kary minimum 4 lat wiezienia, jaka jest przewidziana w podobnej sytuacji, w która zostałam wplatana. Dzieki pani Annie jestem wolna. Jestem gotowa polecić opiekę adwokacka pani Anny Matelskiej każdemu kto potrzebuje dobrego adwokata do reprezentacji w Angielskim Sadzie.
  Danuta J.
  London
×

Kancelaria Adwokacka Adwokat Anna Matelska

× Jak możemy Ci pomóc?