O mnie

Informacje ogólneKancelaria Adwokacka Anna Matelska powstała głownie z myślą o Polakach mieszkających w Polsce oraz Wielkiej Brytanii, jak i również o innych obcokrajowcach mających problemy prawne z elementem międzynarodowym w Polsce.

Dziś reprezentujemy klientów nie tylko w Warszawie czy w Londynie, ale również na terenie całej Europy.

Wiele z prowadzonych przez Annę Matelską spraw sądowych w Anglii przeszło do historii precedensowego prawa brytyjskiego, które to postanowienia oraz decyzje, stanowią wytyczne i wskazówki dla innych adwokatów oraz sędziów, którzy biorą udział w sprawach o podobnej naturze prawnej.

Szefowa kancelarii, Anna Matelska jest wykwalifikowanym polskojęzycznym adwokatem (Solicitor - Advocate) w Wielkiej Brytanii. Po zdobyciu dyplomu magistra prawa na jednej z najlepszych Uczelni w Polsce, dalszych studiach w USA oraz dyplomu prawa w renomowanej Szkole Prawa w Londynie, zdobyła ona wieloletnie doświadczenie zawodowe.

W 1998 roku rozpoczęła ona praktykę zawodową w wydziale karnym w jednym z sadów rejonowych w Polsce, w późniejszych latach pracowała w innych polskich instytucjach rządowych. Zajmowała się m.in. akcesją Polski do UE, sprawami dostosowania prawa polskiego do wymogów unijnych oraz współpracą międzynarodową.

Posiada także bogate i wieloletnie praktyczne doświadczenie w zakresie prawa angielskiego. Od 2008 roku pracuje w najlepszych i najbardziej prestiżowych kancelariach prawnych w Londynie. Obecnie jako niezależny adwokat reprezentuje klientów podczas przesłuchań na posterunkach policji, we wszystkich sądach i trybunałach, jak i na przesłuchaniach przed konsulem. Prowadzi głośne, często publikowane i szeroko znane sprawy o zasięgu międzynarodowym.

Anna Matelska posiada także wpis na listę adwokatów znajdujący się przy Ambasadzie RP w Londynie. Posiada owocną praktykę we współpracy z organizacjami pozarządowymi, innymi kancelariami w Polsce, Wielkiej Brytanii, Europie i USA.

Uzyskała ona wpis jako Solicitor – Advocate zarówno na listę wykwalifikowanych adwokatów znajdujący się przy Radzie Adwokackiej (SRA) w Anglii i Walii, oraz jako Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej (ORA) w Warszawie.


Czym się zajmujemy?


Kancelaria w Warszawie prowadzi następujące sprawy w całej Polsce :

  • Sprawy cywilne z elementem zagranicznym
  • Postępowania upadłościowe
  • Sprawy imigracyjne
  • Sprawy karne oraz karnoskarbowe
  • Sprawy rodzinne, rozwodowe oraz podział majątku zarówno w Polsce jak i za granica
  • Konwencje Haskie - sprawy o zwrot dzieci wywiezionych za granice bez zgody sądu
  • Sprawy spadkowe z udziałem stron mieszkających za granica
  • Sprawy imigracyjne oraz transgraniczne
  • Postępowanie ekstradycyjne
  • Inne sprawy w tym gospodarcze i karne, w postępowaniu transgranicznym pomiędzy Polską oraz Anglią

Zostań naszym klientem


Kontakt
×

Kancelaria Adwokacka Adwokat Anna Matelska

× Jak możemy Ci pomóc?