Prawo imigracyjne

Strona główna » Usługi » Prawo imigracyjne

Niezależnie od tego, czy planujesz odwiedzić Polskę, pracować, czy ubiegać się o obywatelstwo w Polsce, możemy pomóc.
Nasi międzynarodowi prawnicy imigracyjni mogą również pomóc w podróży do Wielkiej Brytanii i poza nią w świecie po Brexicie.

Wykwalifikowani adwokaci imigracyjni w Polsce

Jesteśmy butikową międzynarodową kancelarią prawną, która specjalizuje się w pełnym zakresie usług imigracyjnych. Nasza specjalizacja obejmuje rejestrację wiz, pozwoleń na pobyt, Karty Polaka i obywatelstwa. Możesz skorzystać z naszej pomocy w zrozumieniu i rozszyfrowaniu skomplikowanych zapisów polskiego systemu imigracyjnego.

Nasi doświadczeni prawnicy imigracyjni udzielą Ci prostych i jednoznacznych instrukcji dotyczących wszystkich kwestii prawnych. Rozszerzamy również nasze usługi o sprawy z zakresu obrony karnej i zawiadomienia o ekstradycji przekazane podczas Twojej wizyty w Polsce. Dodatkowo, dzięki naszej pomocy prawnej, możesz założyć prawnie bezpieczną i dobrze prosperującą firmę w kraju.

Wybierz nas, aby otrzymać spersonalizowane rozwiązania imigracyjne.

Usługi imigracyjne

Każda ścieżka imigracyjna różni się od innej. Świadczymy spersonalizowane usługi z zakresu prawa imigracyjnego, aby zapewnić optymalizację procesu.

Oto główne obszary naszego serwisu:

Wiza

Wszyscy podróżni spoza UE są zobowiązani do ubiegania się o wizę, jeśli odwiedzają Polskę krócej niż 90 dni. Przepisy dotyczące polityki imigracyjnej nakładają sankcje na różne wizy w zależności od Twojej sytuacji. Istnieją cztery główne kategorie wiz, od tranzytu lotniskowego, który dotyczy podróżnych na pokład samolotu do Polski, po wizy wymagane na pobyty 90-dniowe (lub dłuższe). Wnioskodawcy muszą przedstawić uzasadniony powód wizyty wraz z odpowiednią dokumentacją. Pomożemy Ci w przezwyciężaniu wyzwań związanych z imigracją, z którymi możesz się zmierzyć w tym czasie. Nasze usługi z zakresu prawa imigracyjnego mają zastosowanie dla każdego, kto potrzebuje pomocy prawnej, aby zrozumieć złożony polski system imigracyjny. W razie potrzeby możemy również pomóc w przedłużeniu wizy.


Rezydencja

Imigranci spoza UE mogą mieć trudności ze zmierzeniem się ze sztywnym polskim systemem prawnym dotyczącym udzielania pozwoleń na pobyt. Nasi doświadczeni prawnicy imigracyjni wykorzystują swoją wiedzę i kontakty, aby usprawnić ten proces.

Obecnie zezwolenie na pobyt w Polsce można uzyskać jedynie w celu kształcenia, zatrudnienia lub prowadzenia działalności gospodarczej.


Karta Polaka

W 2007 r. rząd polski wprowadził nową wersję Karty Polaka zgodnie z ustawą o Karcie Polaka. Zasada zaczęła obowiązywać rok później. To doskonały wybór dla osób, które mogą nie otrzymać podwójnego obywatelstwa.

Jeden z zapisów w dokumencie nadawał określone prawa cudzoziemcowi przebywającemu w kraju na podstawie jego przynależności do narodu polskiego. Posiadacz karty, pomimo braku obywatelstwa, nie wymaga stałej pracy zagranicznej, aby podjąć zatrudnienie lub prowadzić działalność gospodarczą w Polsce. Mają również dostęp do innych udogodnień, takich jak opieka zdrowotna, edukacja, zniżka na transport publiczny itp.

Aby kwalifikować się do tych przywilejów, wnioskodawca musi przedstawić dowody potwierdzające ich polskie pochodzenie. Wiąże się z tym kilka zmiennych, w tym polscy rodzice/dziadkowie, obywatele polscy itp.

Jako Twój przedstawiciel prawny upewnimy się, że masz odpowiednie dokumenty wymagane do zakwalifikowania się do karty Polaka. Możemy reprezentować Cię również przed konsulem lub okręgiem konsularnym przy podejmowaniu decyzji administracyjnej o przyjęciu Twojego wniosku. Pomagamy również odnowić kartę, gdy stanie się nieważna (zazwyczaj dziesięć lat po tym, jak została wydana po raz pierwszy).

Obywatelstwo polskie

Ubieganie się o polskie obywatelstwo jest procesem wielostopniowym, w którym kwalifikacja jest określona zgodnie z Ustawą o obywatelstwie polskim (2009). Warunki wymagane do uzyskania kwalifikacji zależą od Twojego statusu pracy, miejsca zamieszkania, narodowości, karalności i innych zmiennych. Twoje wnioski są zatwierdzane w postępowaniu sądowym prowadzonym zgodnie z Kodeksem Administracyjnym.

Nasi międzynarodowi prawnicy zapewnią, że Twoje aplikacje będą mogły przejść etap akceptacji w rekordowym czasie. Kwestionujemy również decyzję sądu w przypadku jej odmowy.

Usługi imigracyjne dla Polaków wyprowadzających się z kraju

Jako międzynarodowi prawnicy imigracyjni możemy pomóc w przeprowadzce do Wielkiej Brytanii i za granicę. Nasz zespół może zapewnić, że uzyskasz odpowiednią reprezentację i złożyć drobiazgową dokumentację, aby otrzymać prawa do odwiedzin/pobytu.

Jeśli chodzi o Brexit, nasza przynależność do Wielkiej Brytanii pozwala nam otrzymywać aktualizacje w czasie rzeczywistym dotyczące przepisów imigracyjnych. Z naszą pomocą możesz wybrać odpowiednią drogę wjazdu do Wielkiej Brytanii.

Potrzebujesz prawnika imigracyjnego w Polsce?

Skontaktuj się już dziś, aby umówić się na spotkanie.


Kontakt
×

Kancelaria Adwokacka Adwokat Anna Matelska

× Jak możemy Ci pomóc?