Prawnicy ds. ekstradycji | Prawo ekstradycyjne

Strona główna » Usługi » Prawo ekstradycyjne

Nasi adwokaci ds. ekstradycji mają doświadczenie i umiejętności, aby kwestionować procesy ekstradycyjne i usuwać zawiadomienia Interpol Red.
Świadczymy również usługi prawne dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, jeśli kiedykolwiek będą mieli do czynienia z zarzutami ekstradycyjnymi.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszymi usługami.

Prawo ekstradycyjne w Polsce

Przegląd polskiego kodeksu postępowania

Polskie prawo dopuszcza wnioski ekstradycyjne składane przez obce państwo lub międzynarodowy system sądowniczy w zależności od jego relacji z państwem. Oznacza to, że ekstradycja jest możliwa tylko wtedy, gdy Polska wcześniej zatwierdziła lub podpisała traktat o ekstradycji obywateli polskich.

Większość z tych umów stanowi, że ekstradycja osoby sciganej jest mozliwa w dwoch celach

  1. na potrzeby postepowania karnego ( czynow zagrozonych kara pozbawienia wolnosci o maksymalnym wymiarze co najmniej 12 miesiecy ) ; lub
  2. na potrzeby wykonania kary pozbawienia wolnosci lub srodka zabezpieczajacego o wymiarze co najmniej 4 miesiecy pozbawienia wolnosci

Ponadto ekstradycja jest możliwa tylko wtedy, gdy:

  • Zbrodnia została popełniona poza polską jurysdykcją/poza stanem.
  • Zarzucane przestępstwa były karalne zgodnie z polskim prawem (zarówno w momencie ich popełnienia, jak i wysłania zawiadomienia o ekstradycji).
  • Poważne przestępstwa (np. zabójstwo, gwałt lub handel ludźmi) oraz przestępstwa finansowe znajdują się na szczycie listy przestępstw podlegających karze.

Jeśli sytuacja nie będzie spełniała warunków do ekstradycji, to Polski sad nie wyda osoby poszukiwanej.

Europejski nakaz aresztowania (ENA) obejmuje traktaty i porozumienia wspólne między państwami UE (wlaczajac Polske) a Wielką Brytanią.

Należy pamietaż iż szczególne przepisy stosuje sie do obywateli polskich.

Czy powinieneś nas zatrudnić?

Zatrudnianie prawników ds. ekstradycji

Nasza butikowa międzynarodowa kancelaria specjalizuje się w usługach ekstradycyjnych dla Polaków mieszkających w Polsce i Wielkiej Brytanii. Wykorzystujemy nasze bogate doświadczenie w tej dziedzinie, aby uprościć proces dla Ciebie i Twojej rodziny. To z kolei zwiększa szanse na otrzymanie warunkowego zwolnienia za kaucją lub ograniczenie aresztu.

W przeszłości reprezentowaliśmy klientów zarówno z krajów UE, jak i spoza UE. Należą do nich nakazy ekstradycji wysyłane z Wielkiej Brytanii, Rumunii, Francji, Holandii, Węgier, Łotwy, Rosji, Albanii, Stanów Zjednoczonych i wielu innych krajów. Nasz kierunek działania zależy od traktatu podpisanego między Polską, a danym państwem. Ponadto nasze powiązania z wybitnymi prawnikami, organizacjami międzynarodowymi, ambasadami, organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami pomagają nam mądrze zająć się wszystkimi aspektami sprawy.

Prowadzimy także apelacje w sprawach ekstradycyjnych, wykorzystując nasze silne umiejętności badawcze i współpracę z innymi stowarzyszeniami. Te przywileje pozwalają nam wybrać alternatywne drogi postępowania ekstradycyjnego. Naszym głównym celem w całym tym procesie jest osiągnięcie pożądanego rezultatu przy jednoczesnym zapewnieniu, że Twoje dane nie trafią do bazy danych Interpolu.

Nasze podejście

Będziemy zawsze walczyć o Twoje prawa!
Oto przegląd głównych argumentów za ekstradycją:
Wyzwania dotyczące europejskiego nakazu aresztowania (ENA)
Nasi prawnicy ds. ekstradycji mogą pomóc Ci zakwestionować ENA, znajdując lukę w klauzuli lub uzasadniony argument. Naszym głównym celem jest udowodnienie niewinności klienta w procesowych aspektach postępowania lub przynajmniej zmniejszenie jego kary. Kluczowe stwierdzenia opierają się na zaniedbaniu, ważności przedawnienia, nieudanym teście podwójnej karalności itp.
Wyzwania dotyczące praw człowieka

Mamy na pokładzie oddany zespół, który kontaktuje się z kluczowymi świadkami (tj. psychologami, lekarzami lub funkcjonariuszami więziennymi), którzy mogą zeznawać – przedstawiając dowody, które przedstawiają naruszenia praw człowieka.

Na przykład mogą udowodnić nieludzkie warunki w zagranicznych więzieniach. Mogą to być obiekty niehigieniczne, epidemia wirusa, tortury jako forma kary itp. Inne problemy obejmują nieuzasadnione traktowanie oparte na pochodzeniu etnicznym, niewłaściwy system legislacyjny itp.

Główną ideą jest wstrzymanie procedur ekstradycyjnych poprzez udowodnienie, w jaki sposób naruszają one bezpośrednie prawa człowieka. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, proces może skutkować zwolnieniem za kaucją.

Motywy polityczne
Jako prawnicy zajmujący się ekstradycją międzynarodową jesteśmy na bieżąco z sytuacjami politycznymi i stanem systemu sądownictwa na całym świecie. Wykorzystujemy te informacje do stworzenia silnego argumentu obronnego przeciwko nakazowi ekstradycji. Główne twierdzenia zakreślają konflikt interesów w imieniu drugiego rządu lub stronnicze zarzuty.

Postępowanie dotyczące Noty Czerwonej Interpolu

Nasi eksperci ds. ekstradycji doskonale zdają sobie sprawę z konsekwencji prawnych i społecznych związanych z Czerwonymi Notami Interpolu tzw. z ang Red Notices. Stosujemy agresywne i odporne podejście, aby odpowiedzieć na te ogłoszenia i zapobiec ich rozprzestrzenianiu się w kanałach rządowych i medialnych.

Głównym celem w tym przypadku jest złożenie petycji lub podjęcie negocjacji z urzędnikiem prowadzącym sprawę. Wynikiem tych rozmów jest usunięcie nazwiska, zdjęcia i danych kontaktowych naszego klienta z listy „osoby będącej przedmiotem zainteresowania”.

W ten sposób Twoje rejestry karalności nie będą wykazywać żadnych śladów przeszłych wykroczeń,

Szukasz prawników ds. ekstradycji?

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać odpowiednią reprezentację prawną.


Kontakt
×

Kancelaria Adwokacka Adwokat Anna Matelska

× Jak możemy Ci pomóc?