Prawo międzynarodowe

Strona główna » Usługi » Prawo międzynarodowe

Szukasz międzynarodowych prawników w Polsce? Zajmujemy się wszystkim, od transgranicznych sporów korporacyjnych, spraw korporacyjnych, windykacji długów, po sprawy z zakresu międzynarodowego prawa rodzinnego.

Wykwalifikowani prawnicy międzynarodowi

Znajdź najlepszą reprezentację dla międzynarodowych spraw prawnych w UE, Wielkiej Brytanii i za granicą.

AM International Solicitors szczyci się tym, że jest butikową międzynarodową firmą prawniczą. Mamy nadzieję, że w następstwie Brexitu nasza podwójna siedziba strategicznie zlokalizowana w Warszawie (UE) i Londynie (Wielka Brytania) będzie służyć jako punkt spotkań obu regionów. Wykorzystujemy tę pozycję do świadczenia międzynarodowych usług prawnych elitarnym klientom międzynarodowym oraz klientom polskim (w Wielkiej Brytanii i za granicą).

Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w różnych dziedzinach prawa. Należą do nich spory cywilne i handlowe, prawo rodzinne, imigracja, odzyskiwanie długów i konfiskata itp. Zajmujemy się również arbitrażem i działaniami regulacyjnymi podejmowanymi w wielu jurysdykcjach.

Poza udzielaniem niezależnych porad współpracujemy z władzami międzynarodowymi (tj. ambasadami i innymi organizacjami zarządzającymi). Podejmujemy się również spraw, które obracają się wokół międzynarodowych korporacji i klientów biznesowych.

Pozyskaliśmy dla Ciebie najlepszych międzynarodowych prawników. Eksperci ci mogą prowadzić zarówno sprawy multidyscyplinarne, jak i wielojurysdykcyjne. Wiedzą również, jak tworzyć skuteczne i spersonalizowane strategie, które maksymalizują szanse na pozytywne wyniki. Dzięki ich doświadczeniom masz większą szansę na wygranie spraw transgranicznych o wysokie stawki.

Obszary usług

Świadczymy szeroki zakres specjalistycznych usług prawnych dla klientów zrzeszonych w stowarzyszeniach z UE i Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że możemy pomóc Ci rozszerzyć kontakty biznesowe, zoptymalizować imigrację biznesową oraz poradzić sobie z konfliktami z zakresu prawa rodzinnego i sporów korporacyjnych. Zapoznaj się z naszymi kluczowymi usługami międzynarodowymi:

Międzynarodowe prawo rodzinne

Międzynarodowe prawo rodzinne obraca się wokół prawnych spraw rodzinnych, w których jeden lub oboje partnerów mieszka/pracuje w obcym państwie. Inne czynniki prawne obejmują aktywa offshore (tj. rachunki bankowe i nieruchomości), międzynarodowe planowanie adopcji lub powiązania rodzinne.

Nasi prawnicy zajmujący się międzynarodowym prawem rodzinnym są zaznajomieni ze wszystkimi rodzajami systemów prawnych (w tym z przepisami prawa cywilnego i prawa zwyczajowego. Rozumieją konsekwencje postępowań z zakresu prawa rodzinnego, które dotyczą relokacji, dystrybucji mienia międzynarodowego oraz praw powierniczych. W ten sposób oferują lepsze i więcej praktyczne spostrzeżenia w sprawach objętych międzynarodowym prawem rodzinnym.

W takich przypadkach dążymy do podejmowania uczciwych i sprawiedliwych decyzji. Nasz niezawodny zespół zawsze tworzy strategie maksymalizujące Twoje zyski i ograniczające potencjalne ryzyko.

Chcesz bliżej przyjrzeć się naszym usługom z zakresu prawa rodzinnego?

Dowiedz się więcej o naszych usługach z zakresu prawa rodzinnego tutaj.

Międzynarodowe testamenty i spadki

Nasi międzynarodowi prawnicy posiadają dogłębną wiedzę na temat międzynarodowych testamentów i spadków. Zajmujemy się również zarządzaniem nieruchomościami obejmującymi nieruchomości offshore (w szczególności te zlokalizowane w Wielkiej Brytanii lub UE). Możesz zatrudnić naszych prawników do nadzorowania postępowań prawnych dotyczących międzynarodowego prawa spadkowego. Przeanalizują i omówią prawne konsekwencje przepisów, abyś mógł podejmować świadome decyzje.

Ponadto nasza międzynarodowa obsługa prawna obejmuje również reprezentację w procesach sądowych i roszczeniach spadkowych wytoczonych przez osoby trzecie.

Dowiedz się więcej o naszych międzynarodowych usługach spadkowych tutaj.

Windykacja międzynarodowa

International debt recovery is a tedious and complex process for creditors who deal with cross-border legislations. A delayed response can affect your business and finances in the long run. It is why we recommend taking an immediate reaction once the debtor fails to pay back his/her loans.

We assist you in recovering outstanding debts and significant assets with our diligent service. With unparalleled knowledge of international debt recovery rules and regulations, we know how to safeguard your rights during these testing times. Our debt recovery services deal with multiple scenarios. The most common amongst them include fraud, money laundering, and criminal cases.


How do we recover debt in the EU?

Windykacja międzynarodowa to żmudny i złożony proces dla wierzycieli, którzy mają do czynienia z ustawodawstwem transgranicznym. Opóźniona reakcja może w dłuższej perspektywie wpłynąć na Twoją firmę i finanse. Dlatego zalecamy natychmiastową reakcję, gdy dłużnik nie spłaci swoich pożyczek.

Pomagamy w odzyskaniu zaległych długów i znacznych aktywów dzięki naszej starannej obsłudze. Dzięki niezrównanej wiedzy na temat międzynarodowych zasad i przepisów dotyczących odzyskiwania długów wiemy, jak zabezpieczyć Twoje prawa w takiej sytuacji. Nasze usługi windykacyjne obejmują wiele scenariuszy. Najczęstsze z nich to oszustwa, pranie pieniędzy i sprawy karne.

Jak odzyskujemy dług w UE?

W UE w szczególny sposób zajmujemy się transgranicznymi roszczeniami o windykację należności. Europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń skierowane jest do dłużników, którzy odrzucają roszczenia dłużne. Ta procedura dotyczy długów, których koszt nie przekracza 5000 euro. Wyższa kwota długu automatycznie przenosi sprawę do krajowego systemu sądowego.

Jeśli jednak dłużnik zaakceptuje dług, wybieramy trasę Europejskiego Nakazu Zapłaty (EPO). Zgodnie z ich wytycznymi, Twoje roszczenia pozostają bezsporne po przesłaniu oficjalnych formularzy. Dzięki naszej wiedzy usprawniamy ten proces i upewniamy się, że po ugodzie wszystko działa na Twoją korzyść.

Uwaga: Jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii, pamiętaj, że wszystkie przepisy dotyczące windykacji związane z EPO nie obowiązują od 1 stycznia 2021 r. Nasz uważny zespół jest na bieżąco z aktualnymi i przyszłymi konsekwencjami spraw windykacyjnych po -Brexit.

Inne międzynarodowe usługi prawne obejmują:

  • Zawiadomienia o ekstradycji i Interpol Red
  • Imigracja prywatna i biznesowa
  • Obrona biznesu

Angielskie prawo

Jako prawnik posiadający podwójne kwalifikacje, Adwokat Anna Matelska w sposób fachowy zajmuje się szczegółami technicznymi związanymi z prawem międzynarodowym, unijnym i krajowym w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jej wiedza i doświadczenie sprawiają, że jest niezawodnym adwokatem w międzynarodowych sprawach.

Nasza butikowa kancelaria prawa międzynarodowego ściśle współpracuje z prawnikami w Wielkiej Brytanii. Współpracujemy z nimi przy prowadzeniu spraw transgranicznych i innych międzynarodowych procesów sądowych dla Polaków zamieszkałych w Wielkiej Brytanii. Udzielimy Ci natychmiastowego wsparcia, bez względu na to, gdzie jesteś.

Chcesz wiedzieć więcej?

Odwiedź naszą oficjalną stronę internetową dotyczącą prawa angielskiego, aby uzyskać więcej informacji: www.amisolicitors.co.uk

Potrzebujesz międzynarodowego prawnika?

Zatrudnij nas już dziś, aby uzyskać dostęp do szeregu korporacyjnych i prywatnych usług prawnych.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.


Contact
×

Kancelaria Adwokacka Adwokat Anna Matelska

× Jak możemy Ci pomóc?