Kancelaria Adwokacka Adwokat Anna Matelska - O nas

Strona główna » Kancelaria Adwokacka Adwokat Anna Matelska – O nas

Czy Twoje poszukiwanie międzynarodowej kancelarii prawnej doprowadziło Cię tutaj?

Pozwól nam przedstawić nasze usługi i podzielić się naszą historią. Dowiedz się, dlaczego zatrudnienie międzynarodowego prawnika zapewniłoby Ci przewagę podczas postępowania sądowego.

Nasza historia

Pełnimy rolę adwokatów i przedstawicieli, a także pełnomocników dla klientów w Polsce oraz osób zamieszkałych/lub mających związek z Wielką Brytanią.

W dzisiejszym świecie międzynarodowa i transgraniczna reprezentacja stała się koniecznością dla wszystkich międzynarodowych firm, a nawet konkretnych osób. Dopasowujemy się do Twoich wyjątkowych wymagań jako butikowa międzynarodowa kancelarii prawna.

Kancelaria Prawna Anna Matelska mieści się w Warszawie. Nasza obecna lokalizacja daje nam szansę na objęcie wsparciem tych, którzy potrzebują pomocy prawnej. Mamy również powiązania z wybitnymi międzynarodowymi prawnikami w Wielkiej Brytanii.

Czynniki te umożliwiają nam podejmowanie spraw sądowych i przyjmowanie klientów w obu regionach. Jesteśmy równie wykwalifikowani w rozwiązywaniu indywidualnych i korporacyjnych kwestii prawnych, na które może mieć wpływ Brexit. Ekspertyza w zakresie obu jurysdykcji zapewnia naszym klientom dostęp do bezpiecznych i praktycznych rozwiązań prawnych. Udaje nam się również stworzyć natychmiastowe plany działania w celu odzyskania aktywów i przeniesienia aktywów w celu złagodzenia wszelkich potencjalnych zagrożeń, które mogą pojawić się w związku z tą sytuacją.

Specjalistyczne usługi prawne i ekspertyzy

Indywidualna i spersonalizowana pomoc prawna.

Przez lata opanowaliśmy różne nisze, aby zaspokoić wszystkie obszary zagadnień biznesowych i prawa prywatnego. Wnosimy również perspektywę międzynarodową na salę sądową. Większość z nich kształtowana jest dzięki naszej aktywnej praktyce w Wielkiej Brytanii. Ten atrybut daje nam przewagę nad przeciwnymi stronami, zwłaszcza tymi, które ograniczają się, podchodząc do sprawy w sposób konwencjonalny. Nasza Dyrektor kancelarii zajmowała się wieloma głośnymi i wielomilionowymi sprawami. Wykorzystuje dotychczasowe osiągnięcia idoświadczenie, aby opracować skuteczny plan fachowej pomocy nowym klientom.

Szczycimy się również świadczeniem specjalistycznych usług w różnych sektorach prawa. Nasi eksperci praktycy są dobrze zorientowani we wszystkich lokalnych i międzynarodowych systemach sądowych. Ich wiedza specjalistyczna obejmuje – ale nie ogranicza się do – sprawy dotyczące prawa międzynarodowego, prawa korporacyjnego, imigracji, obrony karnej i prawa rodzinnego.

Ułatwia nam to utrzymywanie długotrwałych relacji z naszymi klientami korporacyjnymi i prywatnymi. Ułatwia im również zatrudnianie międzynarodowych prawników do prowadzenia transgranicznych dochodzeń i sporów sądowych.

Adaptacyjne i praktyczne usługi prawne.

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem międzynarodowej firmy, małym przedsiębiorcą, artystą, inwestorem czy potencjalnym imigrantem, możemy Ci pomóc. Obsługujemy również klientów prywatnych, takich jak rodziny walczące o rozwód i prawa do opieki, lub osoby pilnie potrzebujące prawników, którzy składają testamenty i chcą przeprowadzić postępowanie spadkowe.

W większości przypadków równowaga między naszym instynktem, a kompetencjami strategicznymi jest zwycięską kombinacją w wielu skomplikowanych przypadkach. Popieramy to argumentami opartymi na dowodach i drobiazgową pracą badawczą. Nasz zespół dba również o to, aby wszystkie oświadczenia i dokumenty zostały dokładnie przeanalizowane. W ten sposób możesz uzyskać odpowiednią reprezentację podczas rozpraw, przeglądów prawnych i innych sytuacji.

Jako prawnicy do spraw biznesowych, nasze kroki obliczeniowe i modyfikacje wspierają wzrost i rozwój biznesu dla Twoich przedsięwzięć komercyjnych. Zapewnia również, że reputacja Twojej firmy i zgodność z prawem nie zostaną naruszone z powodu fałszywych zarzutów (lub prawdziwych oświadczeń).

Z drugiej strony nasza międzynarodowa kancelaria zapewnia również pomoc w zakresie prawa prywatnego i rodzinnego. Nasze podejście do tych sytuacji jest empatyczne. Dzieje się tak, ponieważ rozumiemy, że takie przypadki mogą powodować stres emocjonalny.

Bez względu na to, co się stanie, zawsze będziemy po Twojej stronie.

Mówimy w Twoim języku

Nasz zespół prawników biegle posługuje się językiem polskim, angielskim, rumuńskim i innymi językami europejskimi. Zapewniamy również, że podczas współpracy jesteśmy związani z różnorodną grupą prawników międzynarodowych. Wysiłki te pozwalają nam świadczyć zindywidualizowane i specjalistyczne usługi prawne.

Mówienie w Twoim języku gwarantuje, że bez problemu dopasujemy się do Twoich aktualnych potrzeb. Pomaga nam również wyjaśniać klientom terminy prawne i techniczne, aby zapewnić lepszy wgląd w wyzwania i przeszkody, z którymi mogą się zetknąć, gdy są w sądzie.


Umów się na konsultację, aby uzyskać poradę prawną.

Poznaj prawnika

Informacje ogólneKancelaria Adwokacka Anna Matelska powstała głownie z myślą o Polakach mieszkających w Polsce oraz Wielkiej Brytanii, jak i również o innych obcokrajowcach mających problemy prawne z elementem międzynarodowym w Polsce.

Dziś reprezentujemy klientów nie tylko w Warszawie czy w Londynie, ale również na terenie całej Europy.

Wiele z prowadzonych przez Annę Matelską spraw sądowych w Anglii przeszło do historii precedensowego prawa brytyjskiego, które to postanowienia oraz decyzje, stanowią wytyczne i wskazówki dla innych adwokatów oraz sędziów, którzy biorą udział w sprawach o podobnej naturze prawnej.

Szefowa kancelarii, Anna Matelska jest wykwalifikowanym polskojęzycznym adwokatem (Solicitor - Advocate) w Wielkiej Brytanii. Po zdobyciu dyplomu magistra prawa na jednej z najlepszych Uczelni w Polsce, dalszych studiach w USA oraz dyplomu prawa w renomowanej Szkole Prawa w Londynie, zdobyła ona wieloletnie doświadczenie zawodowe.

W 1998 roku rozpoczęła ona praktykę zawodową w wydziale karnym w jednym z sadów rejonowych w Polsce, w późniejszych latach pracowała w innych polskich instytucjach rządowych. Zajmowała się m.in. akcesją Polski do UE, sprawami dostosowania prawa polskiego do wymogów unijnych oraz współpracą międzynarodową.

Posiada także bogate i wieloletnie praktyczne doświadczenie w zakresie prawa angielskiego. Od 2008 roku pracuje w najlepszych i najbardziej prestiżowych kancelariach prawnych w Londynie. Obecnie jako niezależny adwokat reprezentuje klientów podczas przesłuchań na posterunkach policji, we wszystkich sądach i trybunałach, jak i na przesłuchaniach przed konsulem. Prowadzi głośne, często publikowane i szeroko znane sprawy o zasięgu międzynarodowym.

Anna Matelska posiada także wpis na listę adwokatów znajdujący się przy Ambasadzie RP w Londynie. Posiada owocną praktykę we współpracy z organizacjami pozarządowymi, innymi kancelariami w Polsce, Wielkiej Brytanii, Europie i USA.

Uzyskała ona wpis jako Solicitor – Advocate zarówno na listę wykwalifikowanych adwokatów znajdujący się przy Radzie Adwokackiej (SRA) w Anglii i Walii, oraz jako Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej (ORA) w Warszawie.

Czym się zajmujemy?


Kancelaria w Warszawie prowadzi następujące sprawy w całej Polsce :

  • Sprawy cywilne z elementem zagranicznym
  • Postępowania upadłościowe
  • Sprawy imigracyjne
  • Sprawy karne oraz karnoskarbowe
  • Sprawy rodzinne, rozwodowe oraz podział majątku zarówno w Polsce jak i za granica
  • Konwencje Haskie - sprawy o zwrot dzieci wywiezionych za granice bez zgody sądu
  • Sprawy spadkowe z udziałem stron mieszkających za granica
  • Sprawy imigracyjne oraz transgraniczne
  • Postępowanie ekstradycyjne
  • Inne sprawy w tym gospodarcze i karne, w postępowaniu transgranicznym pomiędzy Polską oraz Anglią

Szukasz wsparcia prawnego w Polsce lub Wielkiej Brytanii?

Nasza międzynarodowa kancelaria prawna jest idealnym wyborem dla Ciebie.Skontaktuj się z naszymi kompetentnymi międzynarodowymi prawnikami


Contact
×

Kancelaria Adwokacka Adwokat Anna Matelska

× Jak możemy Ci pomóc?