Usługi w zakresie sporów gospodarczych

Strona główna » Usługi » Spory gospodarcze

Skonsultuj się z naszymi prawnikami zajmującymi się sporami handlowymi, aby chronić swoje prawa podczas procesów korporacyjnych.
Nasze możliwości i wczesna interwencja mogą zaoszczędzić miliony.

Spory sądowe


Pomożemy Ci bezproblemowo poruszać się po polskim systemie prawnym i w prawie transgranicznym.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz działalność w Polsce, czy masz międzynarodową korporację, przynajmniej raz w swojej karierze możesz zmierzyć się ze sporami gospodarczymi. Dzięki naszym umiejętnościom planowania strategicznego i negocjacji zapewniamy, że postępowanie prawne zakończy się na Twoją korzyść.

Regulacje UE mogą mieć również zastosowanie w przypadku konfliktów multijurysdykcyjnych. Polskie prawo traktuje to również jako inne zagadnienie w porównaniu do standardowych spraw cywilnych. Dlatego zatrudnienie specjalisty jest korzystniejsze niż współpraca z prawnikiem ogólnym. Jako międzynarodowa kancelaria butikowa możemy dostosować się do Twoich wymagań. Mamy również rozbudowaną sieć prawników, którzy mogą dzielić się swoją wiedzą podczas rozwiązywania sporów transgranicznych.

Nasza Dyrektor kancelarii nadzoruje takie sprawy, aby zapewnić, że otrzymasz najwyższą jakość. Zajmujemy się wszystkim, od sporów umownych, sporów antymonopolowych, sporów pracowniczych, po spory dotyczące własności intelektualnej.

Ponadto udzielamy praktycznych porad, jak radzić sobie ze sporami korporacyjnymi dotyczącymi Brexitu. Ta wyjątkowa usługa jest cenna dla właścicieli firm z Polski, którzy mają partnerów z Wielkiej Brytanii.

Spersonalizowane metody rozwiązania sporów


Niezależnie od tego, czy wnosisz roszczenie przeciwko swojemu partnerowi korporacyjnemu, czy potrzebujesz obrońcy, aby zająć się bezprawnymi zarzutami, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wybierz nas, aby zachować zyski i ograniczyć ryzyko.

Nasza firma obsługuje klientów ze wszystkich sektorów i branż. Należą do nich przedsiębiorcy, międzynarodowe korporacje, niezależni przedsiębiorcy, sektor publiczny i firmy rodzinne, a także organizacje pozarządowe. Bez względu na to, kim jesteś i skąd pochodzisz, nasza kancelaria zawsze będzie służyć Ci pomocą.

Nasz wiodący zespół prawników zajmujących się sporami gospodarczymi wykorzystuje strategie kalkulacyjne i argumenty oparte na dowodach, aby przedstawić Twoją wersję sytuacji. Ich wysiłki i troska zabezpieczają Twoje najlepsze interesy i ustalają priorytety celów biznesowych.

Zbieramy dowody przeciwko stronie przeciwnej, aby budować oparte na faktach i konstruktywne dialogi na rozprawie. Świadczymy również porady prawne dla osób i firm, które doceniają tę perspektywę. Naszą jedyną prośbą jest abyś udał się po pomoc na wczesnym etapie sprawy. Gwarantuje, że jesteś gotowy do zmierzenia się z sądami i organami administracyjnymi w trakcie postępowania sądowego.

Ponadto doradzamy klientom wybór alternatywnych ugód pozasądowych w zależności od ich sytuacji. Podczas tych spotkań pełnimy rolę praktycznego i solidnego doradcy, aby zapewnić, że wyjdziesz z najlepszą ofertą.

Przegląd usług w zakresie sporów gospodarczych

Szczycimy się tworzeniem kompleksowej gamy usług, które obsługują wszystkie rodzaje sporów gospodarczych

Oto podsumowanie wszystkiego, co oferujemy:

Alternatywne Rozstrzyganie Sporów (ADR) – Mediacja Arbitraż Negocjacje

Alternatywne Rozstrzyganie Sporów (ADR) to alternatywa dla tradycyjnych ugód sądowych. Twój prawnik zajmujący się sporami handlowymi wybierze tę pozasądową drogę, gdy tylko będzie to możliwe. Kluczowe korzyści płynące z tych postępowań to ich efektywność czasowa i wybory negocjacyjne.

Główne rodzaje ADR obejmują:

Upadłość i likwidacja

Spory upadłościowe i likwidacja mają miejsce, gdy jeden wspólnik jest winien pieniądze, które zostały zaciągnięte jako pożyczka od ich współpracowników. Oceniamy sytuację przed określeniem najlepszego sposobu podejścia do tej sytuacji. Przez większość czasu masz przed sobą tylko dwie opcje.

Możesz wybrać niewypłacalność i sprzedać swoje aktywa, aby zwrócić zaległy dług. Możesz też zamknąć firmę, wybierając drogę likwidacji. Wolimy skorzystać z likwidacji, gdy nie ma innej możliwości. To dlatego, że szanse na powrót do stanu sprzed są niskie w porównaniu z innymi alternatywami.

Spory wspólników i spółek

Spory wspólników i spółek mają miejsce, gdy jedna ze stron podejrzewa druga o tzw. nieuczciwą grę. Istnieje kilka czynników, które powodują ten problem. Najczęstsze z nich to konflikt interesów, niewłaściwe wykorzystanie środków firmy oraz naruszenie umowy. Nieuprawniona zmiana planów biznesowych i strategii korporacyjnych to kolejne powody sporów korporacyjnych.

Polskie prawo umożliwia stronom mniejszościowym/głównym interesariuszom wniesienie powództwa przeciwko partnerowi, jeśli takie przypadki będą się powtarzać pomimo ostrzeżeń z ich strony. Jest to szczególnie istotne w przypadkach, w których dochodzi do bezpośredniego naruszenia umowy.

Dzięki naszej pomocy prawnej możesz złożyć skargę lub podeprzeć ją odpowiednimi dowodami. Robimy to, aby zweryfikować podstawy, na wypadek gdyby Twój sprzeciw błędnie przedstawiał fakty.

Konflikty

Wszystko, począwszy od oszustw korporacyjnych, naruszenia umowy i drobnych problemów związanych z umową, należy do kategorii sporów korporacyjnych. Możesz zasięgnąć porady naszych doświadczonych prawników, aby dyskretnie poradzić sobie z sytuacją.

Zaczynamy od dokładnej oceny sytuacji. Następnie wykorzystaj badania śledcze, zebranie namacalnych dowodów, aby stworzyć argumentacyjne twierdzenia. Nasze systematyczne podejście umożliwia nam stworzenie konkretnego planu ochrony Twoich praw.

Spory te są rozwiązywane na drodze procesu sądowego lub ADR w zależności od wykonalności, wygody i zysków.

Nakazy sadowe

Nakazy sądowe to oficjalne ostrzeżenia wysyłane przez sąd w celu wstrzymania działań i nieuzasadnionych operacji. Współpracownicy zazwyczaj żądają nakazów sądowych, gdy ich partner robi coś, co zagraża ich reputacji lub statusowi. Wykroczenia obejmują oszczerstwa korporacyjne, sprzedaż aktywów i inne szkodliwe działania, które stawiają jednostkę w niekorzystnej sytuacji.

Oficjalna interwencja zapewnia, że obie strony współpracują na równym poziomie. Nakaz używany jest również jako znak, aby powiedzieć partnerom, aby zaprzestali naruszeń, zanim tamci złożą pozew. Nasi prawnicy zajmujący się sprawami handlowymi zajmują się nakazami sądowymi, uważnie oceniając sytuację. Możesz skorzystać z ich porady prawnej, aby chronić swoje prawa.

Chcesz zatrudnić prawnika zajmującego się prowadzeniem sporów handlowych?

Pozwól nam poprowadzić Cię podczas sporów umownych i handlowych.

Umów się na pierwszą konsultację z naszymi prawnikami już dziś!


Kontakt
×

Kancelaria Adwokacka Adwokat Anna Matelska

× Jak możemy Ci pomóc?